FERİZLİ'DE ATATÜRK SAYGIYLA YAD EDİLDİ

Türkiye Cumhuriyeti'mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83’üncü yılında tüm yurtta olduğu gibi Ferizli'de de saygıyla anıldı. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinlikleri kapsamında kaymakamlıkta düzenlenen çelenk töreninin ardından Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda anma programı düzenlendi.

Törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu

Ferizli’de 10 Kasım Atatürk’ü anma günü dolayısıyla etkinlikler düzenlendi.

Etkinlikler kapsamında Ferizli Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen çelenk töreniyle Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk saygıyla anıldı.

Ferizli Kaymakamımız Hasan Balcı ve Ferizli Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu tarafından Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri, Atatürk Anıtı'na bırakıldı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenle birlikte saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okunarak bayraklar yarıya indirildi. Saat 09.05’te adeta hayatın durduğu Ferizli’de sürücüler kontak kapatıp araçlarından çıkarak, yayalar oldukları yerde Atatürk’e olan saygılarını gösterdiler.

Anma programı Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde devam etti

Atatürk’ü Anma programı, çelenk töreninin ardından saat 09.30’da Ferizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen programla devam etti. Öğrencilerin sunumuyla gerçekleştirilen program salondakilere duygulu anlar yaşattı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Ferizli Şehit Hacı Uzun İlkokulu Müdürü Şenay Türk, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Atatürk’ü anlatan video gösteriminin ardından öğrencilerin sırasıyla sunduğu Atatürk konulu şiirler, koro, oratoryo ve gösterilerle program devam etti.  Programın son bölümünde, 10 Kasım Atatürk’ü Günü kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödül takdimi yapıldı.

Programa Ferizli İlçe Kaymakamımız Hasan Balcı, Ferizli Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, Ferizli Cezaevi Tabur Komutanımız Ulaş Taştan, ilçe protokol üyeleri, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, askeri ve sivil erkân ile öğrenciler katıldı.