FERİZLİ BELEDİYESİ TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ferizli Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 2 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Toplantı öncesi konuşan Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, Kocaali ilçesinde yaşanan sel felaketinden etkilenen Kocaali halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Rabbim böyle felaketleri bir daha yaşatmasın” dedi.

Ferizli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşuna değinen Başkanımız Gündoğdu, bu 100.yılını kutladığımız ve Ferizli’de ilkini gerçekleştirdiğimiz Ferizli’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunu her yıl kutlayarak geleneksel hale getireceğiz.

Konuşmasının devamında tüm vatandaşların ve İslam Aleminin Kurban Bayramını kutlayan Başkanımız Gündoğdu, Kurban Bayramının herkese barış, huzur, bolluk ve bereket getirmesini diledi. Başkan Gündoğdu, bayram sevincinin üzüntüye dönüşmemesi için sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması gerektiğini bir kez daha hatırlattı.

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin yıldönümüne de ayrı bir parantez açan Başkanımız Gündoğdu, “15 Temmuz, yakın tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birisidir. Türkiye, 15 Temmuz 2016 Cuma gecesi önce karanlığı, sonra da ortaya konan büyük inanç ve kararlılık ile de aydınlığı yaşamıştır. Milletimiz 15 Temmuz gecesi canı pahasına darbeye karşı koymuş ve Türkiye'de bir daha darbe yapılamayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. Bu vesileyle şanlı bir tarihe sahip aziz milletimiz var olduğu sürece minnetle anılacak olan 15 Temmuz şehitlerimize Allah'tan Rahmet diliyor, gazilerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Allah bu millete bir daha böyle karanlık geceler göstermesin.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra meclis gündemine geçildi.

Gündemin birinci maddesinde görüşülen, Ferizli İlçesi 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı notlarına ilave plan notu eklenmesi ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi hususu karara bağlanarak, oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.

Gündemin ikinci maddesinde ise İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi; Ferizli İlçesi Nalköy mahallesinde yapılması planlanan ilave imar planına esas teşkil edecek yaklaşık 22,41 hektarlık alan içindeki ekli listede belirtilen parseller için kamu yararı alınarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulması hususu görüşülerek, oybirliği ile kabul edildi.

Toplantının sonunda Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, verdikleri katkı nedeniyle meclis üyelerine teşekkür ederek, alınan kararların Ferizli ve bölge için hayırlı olmasını temenni etti.

Ferizli Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısı dilek ve temennilerin dile getirilmesinin ardından sona ererken, Ağustos ayı meclis toplantısı ise tatil edildi.