BAŞKANIMIZ GÜNDOĞDU’DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, “23 Nisan 1920 tarihi Türk Milleti için büyük önem taşımaktadır” dedi.

Vatanımızın dört bir tarafının işgal edildiği, milletimizin yok olmanın eşiğine geldiği hayati bir dönemde, 23 Nisan 1920’nin milletimizin yeniden şahlanış tarihi olduğunu vurgulayan Başkanımız Gündoğdu mesajında şunları kaydetti:

DÜNYA ÇOCUKLARINI KAYNAŞTIRAN TEK ÇOCUK BAYRAMIDIR

İhtişamlı bir hürriyet mücadelesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla birlikte yeni bir devleti tarih sahnesine çıkaran Türk Milleti, bağımsızlığa olan inancı sayesinde inanılmaz bir mücadele örneği sergilemiştir.  23 Nisan, demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en büyük göstergesi olmakla birlikte ülkemiz ve dünya çocuklarının bayramıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nin açıldığı bu günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir. 23 Nisan, dünyadaki tek çocuk bayramı olma özelliği de taşıyarak dünya çocukları arasında dostluk, kardeşlik ve sevgi bağlarının pekiştirilmesine katkıda bulunması açısından büyük öneme sahiptir.

Dünyayı kasıp kavuran covid-19 ile mücadele kapsamında, çocuklarımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bu yıl evlerinde kutlayacaklar. Daha sağlıklı, güzel günlerde buluşabilmemiz için lütfen kurallara riayet edelim ve biraz daha sabredelim. Büyük özveri göstererek evlerinde kalan çocuklarımıza, hep birlikte, coşkuyla kutlayacağımız, nice 23 Nisan'lar da buluşmayı diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle Aziz Milletimizin ve geleceğimiz olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyor; başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Millî Mücadeleye emeği geçmiş tüm kahramanlarımızı, saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.