18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ NEDENİYLE TÖREN DÜZENLENDİ

Fedakârlığın ve azmin sembolü olan, sadece millî tarihimizin değil insanlık tarihinin en ihtişamlı kahramanlık destanı Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü, Ferizli’de büyük bir onur ve heyecanla kutlandı.

Ferizli’de, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. Yılı ve Şehitleri Anma Günü', düzenlenen törenle kutlandı. Törene; Kaymakamımız Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, ilçe protokolü, siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, askeri personel, emniyet güçleri ve idari yetkililer katıldı.

Ferizli’de,18 Mart Çanakkale Zaferi'ni Kutlama ve Şehitleri Anma törenleri Ferizli Hükümet Konağı tören alanında bulunan Atatürk Anıtı'na Kaymakamımız Bahattin Alp Arslanköylü ve Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu tarafından çelenklerin sunumuyla başladı.

Çelenk sunumu, şehitlere saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, Ferizli Jandarma Bölük Komutanı J. Tğm. Serdar Koç, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Buradaki törenin ardından Kaymakamımız Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, ilçe protokolü ile diğer yetkililer Ferizli Merkez Mezarlığında bulunan şehitliği gezdi, mezarlara karanfil bıraktı, ziyarette bulunan şehit aileleri ile sohbet etti.

Şehit kabristanlığı başında İmam hatipler tarafından Kur'an-ı Kerim okundu. İlçe Müftümüz Bedri Sinan Yazıcı tarafından edilen duanın ardından, tören sona erdi.