BAŞKANIMIZ GÜNDOĞDU’DAN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, "Çanakkale zaferi, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır" dedi.

Çanakkale Zaferi’nin Türk milletinin iradesinin, inancının, azminin, bağımsızlık mücadelesinin, kahramanlık ve fedakârlığının göstergesi olduğuna dikkati çeken Belediye Başkanımız Gündoğdu, mesajında şunları kaydetti:

Çanakkale deniz zaferi, iman dolu göğüsleriyle düşmana karşı en ön safta mücadele eden ve sabahtan şehadeti arzulayıp akşamına kavuşan, dünyada eşi benzeri olmayan kahraman Türk askerinin zaferidir. Çanakkale Zaferi, üzerinden bir asır geçmiş olmasına rağmen hala önemini koruyan, eşsiz bir kahramanlık ve diriliş örneğidir. Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan ve aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerinin atıldığı bu şanlı zafer, Türk Milletinin bağımsızlık yolunda fedakârlığının, inancı uğrunda şehadet kararlılığının kanıtıdır.

Verdiğimiz 250 bin şehidin ulvi kanlarıyla çizilen tarihimizin en yüce şeref ve gurur tablolarından birisi olan Çanakkale Zaferi, alınması gereken derslerle doludur. Ecdadımızın canları pahasına koruduğu bu vatan, bize bırakılmış en kutsal miras, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkartarak gelecek nesillere aktarılacak en kutsal emanettir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk tarihine altın harflerle yazılmış gerçek bir destan olan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 106. yılını kutlar, başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere vatan savunmasında ve görevi başında hayatını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Rabbim ordumuzu her daim muzaffer eylesin.