BAŞKAN GÜNDOĞDU’DAN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımız Gündoğdu mesajında,  “Yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed'in (SAV) hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağını, muhabbeti ve birliğimizi daha da pekiştirmesini temenni ediyorum. Miraç gecesi vesilesiyle yaşadığımız salgın sürecinin son bulmasını, insanlığın sağlık ve huzura kavuşmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Recep ayında meydana gelen İsra ve Miraç mucizeleri içerisinde pek çok lütuf ve ihsan barındırdığına dikkat çeken Başkan Gündoğdu şunları kaydetti:

Recep ayının 27. Gecesinde Allah Teala, Efendimiz’e Miraç mucizesini bahşetmiştir. Cebrail aleyhisselam vasıtasıyla Mekke’den alınan Fahr-i Kâinat Efendimiz (SAV) “Burak” adlı bir binekle Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya getirilmiştir. Rasulullah (SAV)’in asıl yolculuğu ise bundan sonra başlamıştır. Bu yolculuk yukarı çıkmak, yükselmek anlamına gelen “miraç” kelimesiyle ifade edilir. Miraç hadisesinde Allah Rasulü (SAV), Cebrail (AS)’ın refakatiyle her katta peygamberlerle görüşerek yedi kat semaya yükselmiş ve hiçbir varlığın ulaşamadığı bir yakınlık derecesiyle Rabbimiz’in huzuruna vasıl olmuştur.

Miraç Kandilini ibadetle geçirmenin sevabı çok büyüktür. Çünkü bu gece Peygamber Efendimize ve ümmetine "namaz" hediye edilmiştir. Beş vakit namaz bu gece farz kılınmıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, değerli hemşerilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam aleminin Miraç Kandilini tebrik eder, bu mübarek gecenin, vatanımız, milletimiz, devletimiz ve tüm İslam Alemi için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim.