EKİM AYI MUHTARLAR VE STK’LAR TOPLANTISI YAPILDI

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında her ay düzenlenen Muhtarlar ve STK’lar toplantısı yapıldı. Salı günü Saat 10.30’da Ferizli Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen Ekim Ayı toplantısına Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Bakırtaş, mahalle muhtarları, STK’lar, kurum ve birim amirleri katıldı. Toplantıda son bir aylık çalışmalar masaya yatırılırken, muhtarların talep ve istekleri de ilgili kurum ve birim amirleri tarafından not alındı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, içinde bulunduğumuz Muharrem ayı tüm İslam âlemine hayırlara vesile olsun, dedi.  

Bir aylık çalışmalar hakkında muhtarlara bilgilendirmelerde bulunan Başkan Soğuk, muhtarların talep ve isteklerini dinledi. Eksikler ilgili kurum amirleri tarafından not alındı.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan başkan Soğuk, ülkemizin etrafı ateş çemberi içerisinde. Bugün özellikle İsrail ve Amerika başta olmak üzere birçok ülkenin desteğiyle Kürdistan devleti oylanıyor. Yeni yeni planlar içerisindeler. Her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız, dedi.

Hizmetlere de parantez açan Başkan Soğuk özellikle planlanan Yeni OSB’ye vurgu yaparak ilçemiz markalaştıracak çok önemli bir proje. Bizi çıkıp eleştiriyorlar. Neymiş efendim tarım arazilerini yok ediyormuşuz, sanayiye ne gerek varmış. Bizim yok ettiğimiz bir şey yok. Neresi tarım arazisi, neresi sosyal alan bunu yasalar belirliyor. Düşündüğümüz bölgeler 3. Sınıf tarım arazisi bile değil. Bizim arzumuz tarım, sanayi ve turizm sektörleriyle kalkınmış, markalaşmış bir ilçe olmak. İlçemize katma değer sağlayacak projeler üretiyoruz, dedi.  

Son olarak Başkan Soğuk Büyük Şehir yasasıyla Ferizli’ye sonradan eklenen köy yerlerinin kırsal yerleşim alanı olarak ilan edilme çalışmalarının devam ettiğini, imar planları için de süratle çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Soğuk, 3-4 alt yapı çalışmamız aynı anda devam ediyor. Biraz zahmet çekeceğiz ama inşallah bitince de keyfini süreceğiz. Bu konuda herkesten duyarlılık bekliyoruz. Yeni hastanemiz artık temel atma aşamasına getirildi. Yeni ilçe stadımız bitmek üzere. Kapalı Pazar yeri çalışmalarında sona gelindi. İnşallah birde meydan projesi ve otopark içinde ince bir çalışma içerisindeyiz, dedi.