FERİZLİ’DE AŞURE ETKİNLİĞİ

Muharrem ayı dolayısıyla Ferizli Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen aşure günü etkinliği düzenlendi. Belediye tarafından hazırlanan aşureler vatandaşlara ve esnaflara ikram edildi.  

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Bakırtaş ve mahalle muhtarlarıyla birlikte vatandaşlara aşure dağıttı. Başkan Soğuk, aşurenin birlik ve beraberliğin sembolü olduğunu ifade etti.

Ferizli Pazar yeri girişinde belediyenin hazırladığı aşureler vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Bugün İslam coğrafyasının her zamankinden çok birlik ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Soğuk, ‘’bugün vatandaşlarımızla farklı lezzetlerin bir arada bulundurulduğu aşurenin tadını ortak tatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Umarım aşurede bulunan farklı birliktelikteki bu lezzetler hayatımızı da yansır. Bereketin arttığı, Allah’ın izzet ve ikramının çoğaldığı aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz vatandaşlarımızın ve tüm halkımızın Muharrem ayını en kalbi duygularımla kutluyorum,’’ dedi.

Aşure etkinliğine yoğun ilgi gösteren vatandaşlar ‘Allah Kabul Etsin’ dileklerinde bulunarak Başkan Soğuk ve Belediyeye teşekkür ettiler.