FERİZLİ YERLİ OTOMOBİLE HAZIR

Ferizli’de yapılması planlanan Mega OSB için çalışmalar sürüyor. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, 8 bin dönümlük Yeni OSB alanı içerisinde, yerli otonun ilimizde üretilmesi halinde yeri hazır. Ferizli olarak Yerli Oto’ya talibiz, dedi. 

Gümrük ve Ticaret bakanımız Bülent Tüfenkçi geçtiğimiz günlerde ilimizi ziyaret etti. Ziyaretinde Yerli otomobili birçok ilin istediğini ama Sakarya’nın diğer illere göre bir adım önde olduğunu ifade etmesi il bazında büyük heyecan oluşturdu.

Başkan Soğuk, Ferizli’nin Doğanca-Seyifler arasında, 8 bin dönüm arazi üzerine yapılması planlanan ve Marmara Bölgesi’nin en büyük OSB’si olacak alan içerisinde, Yerli Otomobil için de yerimiz hazır. Ferizli’ye bölgemizin en büyük otomotiv ihtisas OSB’sini kuruyoruz. Kurulacak yeni OSB alanı içerisinde yerli otomobil içinde hazırız. Ferizli olarak yerli otoya talibiz, çok istiyoruz ve arzuluyoruz. Bu konuda herkesin desteğini bekliyoruz. Yerli oto üretimi Ferizli’mize de, Sakarya’mıza da yakışır, dedi.

Yerli otomobil kararını heyecanla beklediklerini ifade eden Başkan Soğuk, ilçemiz ve yeni OSB alanımız bulunduğu konum itibariyle de son derece uygun. Karasu limanı, 3. Otoyol güzergâhı, çevre yolu, alt yapısı ve ulaşım imkânı ile yerli oto üretimine talibiz. Birde yerli otomotiv konusunda en büyük avantajımız İstanbul ve Ankara gibi merkezlere çok yakın olmamız. Gerek Türkiye’ye dağıtım konusunda ve gerekse ulaşım konusunda sıkıntımız yok. İstanbul ve Ankara gibi merkezlere çok yakın olmamız büyük bir avantaj. İmkânların geniş olması nedeniyle otomotiv yan sektöründen birçok firma şimdiden yer ayırttı. Yerli otomobil yapacak babayiğitlerimizi de ilçemize davet ediyoruz. 8 bin dönümlük Yeni OSB alanımız içerisinde yeri hazır. Kendilerini ilçemizde ağırlamaktan büyük gurur duyarız, dedi.