EYLÜL AYI MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

Her ay, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında düzenlenen Ferizli Belediyesi Muhtarlar toplantısının Eylül toplantısı, Cuma namazı öncesi saat: 10.30’da Ferizli Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Toplantıda son iki aylık çalışmalar masaya yatırılarak, muhtarların talep ve istekleri ilgili kurum ve birim amirleri tarafından not alındı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk öncelikle geçmiş Kurban Bayramı’nızı tebrik eder, kesilen Kurbanların Allah katından makbul olmasını dilerim, dedi.

Muhtarların taleplerini dinleyen Başkan Soğuk, ‘’bir aylık tatil arasının ardından bugün tekrar toplandık. Burada birlikte konuşup sorunlara çözüm üretiyoruz. İlçemizde Fiber, kanalizasyon, MOBESE gibi alt yapı gerektirecek çalışmalar mevcut. Nasıl ki Doğal gaz çalışmalarında katlandık, bugün keyfini sürüyoruz, bu çalışmalar boyunca da sizden ve halkımızdan aynı duyarlılığı bekliyorum. Bitince ilçemize yakışır şekilde yollarımızı asfaltlayacağız. Çalışmalar bitince hep birlikte modern bir Ferizli’de yaşamanın keyfini süreceğiz. Herkesten bu konuda sabır bekliyorum. Her zamanki gibi eleştirenler oluyor, olacak ta. Bunlara kulak asmayalım. Kazılmadan bu hizmetler olmuyor,’’ dedi.

Başkan Soğuk bunlara ilaveten yeni hastane ve kapalı Pazar yerinin temelinin çok yakında atılacağını, ilçe stadının bitmek üzere olduğunu, Damlık cezaevi kampüsünün inşasına başlanmak üzere olduğunu ifade etti. Ayrıca birinci OSB’miz hızla yükseliyor diyen Başkan Soğuk, ''hedefimizde iki önemli proje vardı. Birisi tarım arazilerimizi sulayıp tarımda modernleşmek, diğeri otomotiv sanayisini ilçemize getirmekti. Aşağı Sakarya sulama projemiz için ilk kazma vuruldu, çalışmalar devam ediyor. 7.200 dönüm alan üzerine inşa edilecek otomotiv ihtisas OSB’miz ilçemize büyük zenginlik katacak. Dolayısıyla iki OSB’miz faaliyete geçince ilçemiz en az dört kat büyüyecek, 25 bin kişiye istihdam sağlanacak, nüfusumuz da 100 bini zorlayacak. Hayal değil, gerçek üretiyoruz. Sanayide ve tarımda devrim yapıyoruz. Buna bağlı olarak en az 15 bin konuta da ihtiyacımız olacak. Bunun da planlamasını yapıyoruz. Lütfen sabırlı olalım,'' dedi.

Son olarak Başkan Soğuk, '‘önümüzdeki yıl bu zamanlarda inşallah alt yapı çalışmalarız bitecek. Bittiğinde sağlıklı içme suyunun, hızlı internetin, güvenli bir ilçe olmanın ve sağlam bir alt ve üst yapının oluşturulduğu modern bir ilçe olacağız. Makamlar gelip geçici. Bugün biz oluruz yarın bir başkası. Sağlıklı, yaşanılabilir, geçim sıkıntısı olmayan bir Ferizli için çok çalışıyoruz. Hizmetleri yakından takip edip gelecek kuşaklara yaşanılabilir bir Ferizli bırakmak istiyoruz. Hep birlikte ilçemiz için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz,'' dedi.