FERİZLİ BELEDİYESİ EYLÜL AYI MECLİSİ TOPLANDI

Ferizli Belediyesi Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı, Ferizli Belediyesi Meclis toplantı salonunda Saat: 10.30’da gerçekleştirildi. Belediye başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında gerçekleşen toplantıda belediye meclisi 17 gündem maddesini görüşüp karara bağladı. 

Bir aylık tatilin ardın toplanan Ferizli Belediye Meclisi’nde, belediye başkanı Ahmet Soğuk toplantının açılış konuşmasını yaptı.

Başkan Soğuk Arakan’da ve dünyanın birçok İslam coğrafyasında yaşanan insanlık dışı vahşetlere dikkat çekerek, ‘’İslam coğrafyalarında tüm dünyanın gözü önünde yaşanan insanlık dışı katliamlar, buruk bir bayram geçirmemize vesile oldu. Biz ülke olarak üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Maalesef herkesin gözü önünde sergilenen bu vahşete seyirci kalanlar var. Yaşananları görmezden, duymazdan gelerek, sözde insan haklarını savunan bu ülkeler, kendilerinden olmayanların katledilmesini izlemekle yetiniyorlar,’’ dedi. Mazlumlara yönelik zulümler, kestiğimiz kurbanları boğazımıza tıkadı diyen Başkan Soğuk, kurbanlarının bir kısmını Arakan ve mazlumlarla paylaşan herkese ayrıyeten teşekkür etti. Başkan Ahmet Soğuk, Meclis üyelerinin, vatandaşların ve İslam âleminin geçmiş Kurban Bayramı’nı tebrik ederek, kesilen kurbanların Allah katında makbul olması temennisinde bulundu. Yüce Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin," dedi.

Son olarak Başkan Soğuk, yapılan çalışmalarla ilgili meclis üyelerini bilgilendirdi ve Eylül Ayı meclis toplantısının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Gündem dışı konuşmaların ardından imar ve şehircilik müdürlüğüne ait 15 mahallenin kırsal alan olarak belirlenmesi konusundaki imar komisyon raporuna ek olarak, 2 teklif maddesi oylanarak karara bağlandı.

Gündemin 5’nci ve 14’ncü maddeleri oy çokluğu, diğer maddeler imar komisyonundan geldiği şekliyle oybirliği ile kabul edildi. İmar ve şehircilik müdürlüğüne ait 2 teklif maddesi ise oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.