FERİZLİ PROTOKOLÜ VE HALK BAYRAMLAŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Her bayram Ferizli protokolüyle vatandaşları bir araya getiren bayramlaşma programı, bayramın birinci gününde, Ferizli Merkez Cami altında, saat 14.00’te düzenlenen programla gerçekleştirildi. Programa, Ferizli İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başta olmak üzere tüm ilçe protokolü, belediye meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Ferizli Merkez Camii altında düzenlenen bayramlaşma programı yaklaşık bir saat sürdü. Burada vatandaşlarla bayramlaşan protokol üyeleri, Ferizli İlçe Jandarma Komutanlığına hareket ederek bayramlaşma programını burada sonlandırdılar. Komutanların ve askerlerin Kurban Bayramını kutlayan protokol üyeleri, askerlerle bir süre de sohbet ettiler.

İslam dünyasında yaşanan kanlı olaylar yüzünden buruk bir bayram yaşandığına vurgu yapan Başkan Soğuk, ‘’Rabbim bu zulmü yapanlara fırsat vermesin. Kurdukları tuzakları başlarına çevirsin. Bayramın milletimize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini Cenabı Allah’tan niyaz eder, hemşerilerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin, Aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutlarım,’’ dedi.

İlçe kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ise bayramlarda ve düğünlerde atılan silah olaylarına dikkat çekti. Düğünlerde ve bayramlarda silah atışları gözlendiğini ifade eden Kaymakam Erdoğan, atılmaması gerektiğini söyledi ve bir daha atılmaması için konunun yakinen takipçisi olacağız,’’ dedi. Kurban bayramının ülkemize, İslam Âlemine ve tüm insanlığa barış ve huzur getirmesi temennisinde bulunan Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, ‘’aziz milletimiz başta olmak üzere tüm İslam Âleminin bayramını kutlarım,’’ dedi.