Ferizli’de Sağanak Yağış Etkili Oldu

Meteorolojinin son dakika uyarılarının ardından Ferizli’de kuvvetli sağanak etkili oldu. Aniden bastıran yağmur Ferizli Belediyesi ve SASKİ ekiplerinin önceden aldıkları önlemler sayesinde ufak tefek sorunlarla atlatıldı. 

Ferizli’ye yağan kuvvetli sağanak yağışının ardından açıklama yapan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ’’Bilindiği üzere ilçemiz alt yapı çalışmaları nedeniyle adeta bir şantiye sahasına dönüştü. Meteoroloji verilerinden aldığımız bilgilere göre iki saat içerisinde Sakarya merkeze 35kg yağış düşerken, ilçemize de 65kg yağış düşmüştür. Ülkemizde ve dünya üzerindeki bazı bölgelere düşen yağışın hemen hemen iki katı ilçemize düşmesine rağmen, ufak tefek sıkıntılar dışında herhangi bir aksaklık yaşanmaması sevindirici olmuştur.

Bununla alakalı başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’na, SASKİ çalışanlarına ve Ferizli Belediyesi’nde çalışan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. İnşallah seneye bu zamanlarda Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte asfaltlama çalışmalarımıza da bitireceğiz. Vatandaşlarımız doğalgaz da olduğu gibi, tamamlanan alt yapı ve üst yapının da keyfini yaşayacaklar.

Kısmide olsa basında Ferizli’de yağış nedeniyle alt yapının çöktüğü şeklinde haberlere tanık oluyoruz. Oysaki ilçemizde devam etmekte olan Telekom, Superonline ve kanalizasyon alt yapı çalışmalarının oluşturduğu toz ve toprakların, yağan kuvvetli yağmurun etkisiyle çamurlaşıp araçlarında sürüklemesi buna sebep oluyor. Yaşanan aksilikler alt yapı çalışmalarından kaynaklanıyor. Bunun için halkımızdan özür diliyoruz,’’ dedi.