FERİZLİ’DE FİBER OPTİK (IŞIK HIZINDA İNTERNET) KAZI ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ilçede Fiber optik (Işık Hızında İnternet) kazı çalışmalarına başlandığının müjdesini verdi. Ferizli Çamlık Mevkin'de başlayan kazı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Soğuk, Fiber alt yapımız ilçemize hayırlı olsun, dedi. 

Sakarya genelinde yaygınlaşmaya başlayan hızlı internet özelliğine sahip fiber optik kablolar Türk Telekom'a bağlı ekipler tarafından, Ferizli Çay Bahçesi mevkiinde fiber optik kablo döşeme çalışması başlatıldı. Çalışmaları Başkan Soğuk yerinde inceledi ve çağımızın en önemli iletişim araçlarından biri olan internet ağımızın hızını ilçemizde ışık hızına çıkarıyoruz, dedi.

Başkan Soğuk ilçe genelinde kazı çalışmalarının arttığına vurgu yaparak, ‘’ilçemizin geleceğini sağlam alt yapıya kavuşturacak olan Alt yapı kazı çalışmalarımız, ilçe güvenliğimizi sağlamak için MOBESE kazı çalışmalarımız ve şimdi de internet hızımızı ışık hızına çıkarmak için başlattığımız fiber kazı çalışmalarımız ilçemize hayırlı olsun. Maalesef zahmetsiz rahmet olmuyor. Alt yapı, MOBESE ve fiber optik iletişim ağı tamamlandığında ilçemiz çok daha modern bir hale gelecek. Çalışmalar boyunca vatandaşlarımıza vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı şimdiden özür dileriz. İnşallah bittiğinde süratle üst yapı çalışmalarımızı da tamamlayacağız ve hedeflediğimiz ilçe olma yolunda hızlı adımlar atmaya devam edeceğiz, dedi.