FERİZLİ 15 TEMMUZ MEYDANINA AKTI

Ferizli’de 15 Temmuz etkinlikleri çerçevesinde Cuma Namazında tüm camilerde şehitlerimizin ruhuna Kuran okundu ve dualar edildi. Ayrıca namaz çıkışı Ferizli belediyesi 15 Temmuz Şehitleri anısına lokumlar ve bayraklar dağıttı. 

Cuma çıkışı Ferizli Merkez Cami önünde toplanan halk, hep beraber demokrasi meydanına yürüdü.

Meydanda Ferizli Yenicami İmamı Yusuf Durmaz aşır okudu, 3 öğrencisi de kahramanlık şiirleri okudular. Şiirlerde 15 Temmuz teması işlendi. Dinleyen vatandaşların duygulandığı gözlerden kaçmadı.

Ferizli Belediyesi tarafından düzenlenen Programın akışında İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başta olmak üzere ilçe protokolü, 15 Temmuz Ferizli Meydanında, üzerinde 15 Temmuz demokrasi şehidimiz Ömer Halis Demir’in büyük portresi başta olmak üzere, 249 Şehidimizin portelerinin bulunduğu bir panonun açılışını yaptılar.

Açılışa takiben bir konuşma yapan Başkan Soğuk, ‘’Allah bize bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Birliğimizi, beraberliğimizi daim kılsın,’’ dedi ve Şehitlerimize Rahmet, gazilerimize esenlikler diledi.

Ayrıca bu meydana 15 Temmuz Ferizli Demokrasi Meydanı adını veren belediye meclisine teşekkür etti.

Söz Alan İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, ’tıpkı bir sene önce bura da toplandığımız o coşkuyla yine bir aradayız. Biz böyle birlik, beraberlik içerisinde olduğumuz sürece kimse bizi yıkamaz. Bu vesileyle şehitlerimize rahmet, gazilerimize esenlikler dilerim, dedi.

Programın sonunda açılan hatıra defterine ilçe protokolü ve vatandaşlar, duygu ve düşüncelerini yazdılar.