15 TEMMUZ’U ASLA UNUTMADIK! UNUTTURMAYACAĞIZ!

Ferizli’de 15 Temmuz Destanının yıldönümü çerçevesinde, 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizin ruhuna Kuran Tilaveti ve Dua programı düzenlendi. Programların ilçede bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle devam edeceği belirtildi. 

Ferizli’de 15 Temmuz Destanın yıl dönümü haftası etkinlikleri Ferizli Merkez Mezarlığı şehit kabristanlığı önünde şehitlerimiz için okunan Kuran ve Edilen dualarla başladı. Ayrıca 15 Temmuz destanına özel programların ilçede bir hafta boyunca çeşitli etkinliklerle devam edeceği bilgisi verildi.

Düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başta olmak üzere ilçe protokolü, hocalar ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz ve tüm Şehitlerimiz için okunan Kuran ve edilen Duaların ardından şehit mezarlıklarına protokol tarafından çiçek konuldu.

Program sonunda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’ 15 Temmuz Cumhuriyetimizin tarihi için önemli bir dönüm noktası olmuştur. O karanlık geceyi ve yaşananları asla unutmadık, unutturmayacağız. İlk defa bir darbe girişimi milletimizin reisimize ve devletimize olan güvenci, inancı ve azmi sayesinde bertaraf edilmiştir. Ezan sesleriyle cansiperane bir şekilde harekete geçen halkımız vatanımız, bayrağımız, namusumuz ve milletimiz için bir kez daha şehit vermiş ve gazi olmuştur. Millet, bayrak, Kuran ve vatan için toprağa düşmüş olan aziz şehitlerimize Allah’tan Rahmet, yakınlarına ve Aziz Milletimize sabırlar dilerim,’’ Dedi.

İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ise konuşmasında,’’ 15 Temmuz Gecesi Aziz milletimizin verdiği istiklal mücadelesi, evlerine kapanmayıp meydanlara inmesi, tanklara yürümeleri başarı ile sonuçlandı. Tüm kirli odaklara korku saran halkımızın bu direnişi sayesinde darbe girişimi bertaraf edildi. Şehit verdik, gazi olduk ama onlara vatanımızı teslim etmedik. 15 Temmuz ve tüm şehitlerimizi minnetle anıyor, Şehitlerimize Allah’tan Rahmet yakınlarına ve Aziz Milletimize sabır, Gazilerimize acil şifalar diliyorum,’’ dedi.