FERİZLİ’DE ‘ŞEHİTLERİMİZİN İZİNDE BİRLİK VE BERABERLİK GECESİ’ DÜZENLENDİ

Ferizli Belediyesi’nin Ferizli Merkez Camii konferans salonunda düzenlediği programa Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Emniyet Amiri Murat Köksal, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, İlçe Müftüsü İsmail Temel, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, Konuşmacı ilahiyatçı yazar Ömer Döngeloğlu, İlahi Sanatçısı Ahmet Kemal Bacak ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın selamlama konuşmasını gerçekleştiren Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk dünden daha çok kenetlememiz gerektiğine vurgu yaparak, ‘’ Şu günlerde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey birlik ve beraberlik içinde hareket etmemizdir. Çünkü ülkemiz büyük bir terör saldırısı ile karşı karşıya olmakta, iç ve dış terör örgütlerinin ortak hareket etmesiyle birlikte çeşitli şehir merkezlerimizde bombalı saldırılar düzenlenmekte, terör örgütleri tarafından ülkemiz karıştırılmak ve yok edilmek istenmektedir. Haçlı orduları kullandıkları taşeron terör örgütleriyle birlikte İslam coğrafyasını karıştırmak istiyorlar. Gerçek olan şu ki bizim bizden başka dostumuz yok. Hep birlikte bu oyunu bozmak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a destek verip milletimizin gücünü arkasında hissettirmeliyiz. Ferizli’miz 15 Temmuz gecesi ve Halep’e yaptığı yardımla üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Tüm ilçe halkıma teşekkür ederim,’’ dedi.

Selamlama Konuşmasının ardından İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu EL Münir Şehitlerimizin izinde ve Birlik ve Beraberlik konulu söyleşiyi sundu. Döngeloğlu konuşmasında hak ile batılın kıyamete kadar mücadele edeceğine vurgu yaparak, ‘’eğer bu cennet vatanda yaşıyorsak bunun bedelini ödemek zorundayız. Sen rahat dursan da düşman durmayacaktır. Hz. Âdem döneminden günümüze, günümüzden kıyamete kadarda hak ile batılın mücadelesi sürecektir. Hz. Ali’yi Kâfir deyip öldürenler, Hz. Osman’ı hırsızlıkla suçlayıp öldürenler, Abdülhamit Han’ı diktatör deyip öldürenler günümüzde de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör deyip saldırıyorlar. Bu topraklarda bizleri hazmedemeyen karanlık güçler var. İçimizden yetiştirdikleri masonları bize karşı kışkırtıp kullanan bu karanlık güçler sürekli iş başında. Bir Abdülhamit Han’ı kaybetmekle aslında 100 yıllık hayalimizi kaybettik. 100 yıl sonra Ülkemizin başına ilk defa Davos’ta İsrail’e meydan okuyup siz çocukları öldürmeyi iyi bilirsiniz diyen, Batılı emperyalist güçlere tokat gibi cevap veren, tüm İslam Coğrafyasına sahip çıkan bir lider geldi. Gün birlik ve kardeş olma günüdür. Siyasi görüşümüz, etnik kimliğimiz ne olursa olsun sağlam duracağız ve Recep Tayyip Erdoğan’ımızı kimseye yedirmeyeceğiz. Allah içimizde ki ve dışımızda ki düşmanlarımıza fırsat vermesin. Her milletten iyide çıkar kötüde. Birbirimizi sevelim. Programı düzenleyen Başta Belediye Başkanı Ahmet Soğuk olmak üzere programda emeği geçen herkese teşekkür Ederim,’’ dedi.

Programın sonunda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk günün anlam ve önemine binaen İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’na çiçek takdim etti.