Ferizli’de Ocaklarda Çalışan Araçlar Mercek Altına Alındı

Ferizli’de mahalle yollarının hemen hepsi sıcak asfalt yapılmıştı. Ama gün geldi Şile –Ağva yoluna Ferizli ocaklarından malzeme çeken ağır tonajlı araçlar ortaya çıktı. Bu ağır tonajlı araçlar geçtikleri yollarda bozulmalara neden oldu. Bu duruma bir nizam vermek gerekti. Sakarya UKOME bu konuda bir yasaklama kararı aldı. O araçlar artık mahalle yollarını kullanmayacaklar. 

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ilçe Jandarma komutanı ile birlikte UKOME’nin bu konudaki kararını ilçede ki kum ve taş ocaklarına bildirerek artık bu güzergâhları kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundular.

Ocaklarda çalışan ağır tonajlı araçların, Gölkent yolu üzerinden Seyifler-Doğanca yolunu kullanıp yolu aşırı derecede bozdukları tespit edilmişti. Bunun üzerine Belediye başkanı Ahmet Soğuk ve Jandarma komutanı yerinde incelemeler de bulunarak duruma müdahale ettiler, ‘’UKOME kararıyla birlikte taş ve kum ocaklarının kullandıkları ağır tonajlı araçların bu güzergâhı kullanmaları yasaklandı. Aksi takdirde gerekli işlemlerin yapılacağını kendilerine beyan ettik,’’ açıklamalarında bulundular.

Ayrıca Başkan Soğuk yaptığı açıklamada, ‘’yolların seçim yatırımı olduğunu söyleyenler var. Bu yollar seçim yolu değil, genel anlamda mahalle yoludur. Ve çok ağır tonajlı araçlara dayanmadığını belirtmek isterim. Bu yollar normal araçlar içindir ve UKOME de bunu karara bağladı. Bu karar bize geldi ve biz de Jandarma Komutanımızla birlikte gereken uyarıları yaptık. Dikkate alınmadığı takdirde gerekli işlemlerin yapılacağını da kum ve taş ocaklarımıza beyan ettik. Tüm vatandaşlarımızı ve mahalle muhtarlarımızı konu hakkında bilgilendirdik,’’ dedi.