MÜJDELER OLSUN! GÖLKENT GÖL PROJESİ İÇİN DÜĞMEYE BASILDI

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu toplu açılış töreni için Sakarya’ya geldi. Bakan Eroğlu’na Sakarya milletvekilleri eşlik etti. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ’un iki yıldan beri yapmış olduğu çalışmalar meyvesini vermeye başladı. İlçede sulanmayan yer kalmayacak. Ayrıca Gölkent gölü çevresiyle alakalı tabiat parkı içinde düğmeye basıldı. 

Sakarya milletvekilleriyle birlikte ilk olarak Sakarya Büyükşehir belediyesini ziyaret eden Eroğlu açılışı yapılan projeler hakkında bilgi verdi. Açılış törenine Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ak Parti İl Yönetimi, tüm ilçe belediye başkanları ve üst düzey bürokratlarda katıldı.

Burada söz alan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk 50 bin dönüm araziyi suyla kavuşturacak olan Aşağı Sakarya Sulama projesi için Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Ferizli adına teşekkür etti.

Ayrıca Gölkent gölü çevresiyle alakalı kuş gözetleme kulesi, tabiat parkı ve yürüyüş yoluyla alakalı proje için de destek istedi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu müdürlere talimatını verdi. Dolayısıyla proje için düğmeye basıldı. Belediye başkanı Ahmet Soğuk Gölkent gölü projesi içinde ayrıca Bakan Eroğlu’na teşekkür etti. Soğuk, ‘’2017 yılında projelere başlanacak ve en kısa zamanda bitecek. İlçemize hayırlı olsun,’’ dedi.