BAŞKANIMIZ GÜNDOĞDU ŞEHİR KONUŞUYOR'A ANLATTI

Yahya Bakır’ın hazırlayıp sunduğu, Sait Tanış Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Şehir Konuşuyor’ programının bu haftaki konuğu Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu oldu.

Yahya Bakır’ın sorularını yanıtlayan Başkanımız Gündoğdu:

1977 yılında Ferizli’de doğduğunu, ilkokul ve lise yıllarını Ferizli’de tamamladıktan sonra; üniversite eğitimi almak için şehir dışına çıktığını anlattı.

Ve yıllar sonra tekrar doğduğu ilçeye geri döndüğünü belitti. Genç yaşta babasını kaybeden Başkanımız Gündoğdu:

"Babam öldükten sonra tüm yük anneme kaldı, 3 kardeştik annem bizi büyütmek için çok fedakârlık yaptı. Annemizin telkinleri ile yetişmek olgunlaşmamızda çok önemli oldu." sözleriyle gençlik ve çocukluk yıllarını anlatı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaklaşık 14 yıl kadar görev yapan Başkanımız Gündoğdu;

‘Gençlik yıllarımda belediyecilik hayallerim arasında yoktu. Ancak her yaptığım işi layıkıyla yapacağım için kendime söz vermiştim.’ İfadeleriyle İstanbul’da görev yapma sürecinin askerlik sonrasında ve toplumda olan temaslarda, sorun çözücü yaklaşımlar sayesinde siyasetin damarlarında dolaştığını ve işin mutfağında yetişmenin, sorunları ve çözümleri bilerek ilerlemenin büyük katkıları olduğunu ve İstanbul macerasının bu temeller üzerine kurulduğunu belirten Sayın Gündoğdu;

"İstanbul’da sistem çok profesyoneldi ve tamamen kurumsal değerler üzerine kuruluydu." Sözleriyle mesleki tecrübeleri hakkında konuştu.

Aile hayatından bahseden Başkanımız, evde ve belediyede her işi takip ederim. Elimden geldiği kadar her türlü çalışmaya dahil olmaya çalışır, takip ederim.

Yahya Bakır’ın ‘Çevre Yüksek Mühendisi olmanızın belediye başkanlığı görevini yaparken işinizde yardımcı oldu mu?’ sorusuna:

"Yöneticiliğin okulu yok bu görevi sadece görerek ve yaşayarak yerine getirebilirsiniz. Eğitimimin elbette ki görevime katkıları oldu. Ancak teorideki bilgiler pratiğe dökülmediği sürece fayda sağlamıyor.’ Sözleriyle cevapladı.

Yöneticilik yaparken toplumla temas etmenin ve vatandaşa sevgi ile yaklaşmanın, onların dertleriyle dertlenmenin gerekli olduğunu savunan Başkanımız Gündoğdu:

"İnsanlar ne yol, ne park ister... Vatandaş sadece muhabbet ister. Güler yüz ister." diyerek; bir ilçeyi yönetirken nelere dikkat edilmesi gerektiği ve yönetim anlayışını, disiplinini anlattı.

Uluslararası projelerde yer alan ve bu projeler sayesinde Avrupa’yı tanıyan, farklı görüş ve düşünceler konusunda deneyimler kazanan Sayın başkan; birçok farklı alanda yer almanın insanların gelişiminde büyük katkısı olduğunu belirtti.

Kalan üç yıllık görev sürecinde Ferizli için planlanan projeleri anlatan Sayın Gündoğdu:

"Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve SATSO projelerimize çok destek oluyor. En kısa sürede sanayi anlamında kat edeceğimiz yollar, hem ilçemiz hem şehrimiz için çok faydalı olacak.’ sözleri ile yürütülen çalışmaların kentleşme ve istidama olacak katkılarını anlatı.

Programın devamını ‘Şehir Konuşuyor’ sosyal medya hesaplarından ve Yeni Sakarya Gazetesi ve internet sitesinden takip edebilirsiniz.