FERİZLİ KAPALI PAZAR YERİ TEMEL ATMA TÖRENİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ferizli Belediyesi tarafından inşa edilecek Kapalı Pazar Yeri temel atma töreni Maske ve mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. Temel atma töreninde konuşan Başkanımız Gündoğdu, “Hemşehrilerimizle kurduğumuz gönül bağını hep canlı, hep diri tutmanın derdindeyiz. Bizi güçlü kılan, tesis ettiğimiz işte bu sarsılmaz bağdır. Bugün Ferizlili vatandaşlarımızın hasretle beklediği muhteşem bir kapalı Pazar yeri temelinin açılış heyecanını birlikte yaşıyoruz” dedi.

Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu’nun ev sahipliği yaptığı törene; Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, İlçe Belediye Başkanları, Siyasi Parti İlçe Başkanları, protokol üyeleri, belediye meclis üyeleri, STK Temsilcileri, Muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  

Programın açılış konuşmasını Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu yaptı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye teşekkür ederek sözlerine başlayan Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, destekleri dolayısıyla Başkan Yüce’ye teşekkür etti.

Ferizli için tarihi bir gün yaşıyoruz

Başkanımız Gündoğdu, “Seçim döneminde ana caddemizin yenilenmesi ve kapalı pazar yeri kurulması yönünde 2 talep vardı. İlçemizin merkez ana caddelerinin alt ve üstyapısı modern çağın gereksinimleriyle donatılarak yeni haline getirildi. Başkanımız Ekrem Yüce’ye teşekkür ediyorum. Bugün de ilçemizin önemli bir eksiğini gidermek için çalışmalarımızı başlattık. 2 milyonluk yatırımla 4 bin 540 metrekarelik alana inşa edilecek projemizin içerisinde idari binalar ve sosyal alanlar yer alacak. Esnaflarımız rahat bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet sunacak. Kendi ürünler üreten vatandaşlarımızı da unutmadık. Köylü Pazarını da vatandaşlarımıza tahsis etmiş olacağız. Seçim meydanlarında ne söz verdiysek onları yerine getirmenin çabası içerisindeyiz. Bugün Ferizli için tarihi bire güne tanıklık ediyoruz. Kapalı pazar yerimiz hayırlı olsun” dedi.

Ferizli siyasetinde ezber bozmaya devam edeceğiz

Siyaset yapmaya değil hizmet yapmaya geldiklerini dile getiren Başkanımız Gündoğdu, “belediyecilik yapacağız. Doğup büyüdüğümüz bu ilçeye hizmet bizim boynumuzun borcudur. Büyük hayalleri olan Hizmet beklentisi yükselmiş bir Ferizli için var gücümüzle çalışacağız. Vazifemizi en iyi şekilde yapacağız fakat Rabbimizin işine de karışmayacağız” ifadelerini kullandı.

31 Mart 2021 tarihinde hizmete sunacağız

En iyi hizmeti vermek adına çalışmalar, projeler yürüttüklerini ifade eden Başkanımız Gündoğdu, “Ferizli Sakarya’nın hızlı büyüyen ilçesi ve biz bu büyümenin verdiği yükümlülük bilinciyle ilçeyi ilmek ilmek işleyerek hizmetlerimizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Pandemi nedeniyle kısıtlı bir şekilde temelini attığımız Kapalı Pazar Yerimizi, inşallah 31 Mart 2021 tarihinde hep birlikte heyecanla ve coşkuyla hizmete açacağız” şeklinde konuştu.

Yatırımların destekçisiyiz

Ferizli kapalı pazar yerinin temel atma töreninde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek sözlerine başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Hemşerilerimizin ortak kullanım alanlarının yenilenmesi noktasında atılan her adımın sonuna kadar destekçisiyiz. Sosyal yaşamımızın bir parçası olan ortak kullanım alanlarımızın her daim yeni ve kullanışlı olmasını önemsiyoruz. Şehrimizin yeni sosyal yaşam alanlarında da çalışmalarımız devam ediyor. Geyve Meydanı’nda başladık. Yakında Unkapanı Meydanı’nın da temelini atacağız. İmam Hatip okullarımız yükseliyor, aynı zamanda SGK Köprülü Kavşak projemizde de hızla mesafe alıyoruz” dedi.

Gece gündüz çalışmaya devam

Altyapı ve asfalt çalışmalarına da yoğun bir mesai ayırdıklarını dile getiren Başkan Yüce, “Ferizli ilçemizde 19 aylık süreçte yaklaşık 10 milyona ulaşan asfalt çalışmalarının yanı sıra merkez caddelerimizi yeni yüzlerine kavuşturuyoruz. Fevzi Çakmak ve Cumhuriyet Caddelerimiz kaldırım, aydınlatma ve peyzaj çalışmaları ile Ferizli’ye yakışan bir görünüme ulaşacak. Kanalizasyon, yağmursuyu ve içmesuyu altyapısını güçlendirecek adımlarımızı da kararlılıkla atıyoruz. İnşallah bundan sonraki süreçte de hem Ferizli hem de Sakarya’mızın tamamı için gündüz gece çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Tedbirlere uyalım

Koronavirüs salgınına karşı da uyarılarda bulunan Başkan Ekrem Yüce, “Biliyorsunuz salgın tehlikesi henüz geçmiş değil. Salgın yayılmaya ve canlar almaya devam ediyor. Bir kritik süreçten daha geçiyoruz. Maske kullanımına riayet edelim. Sosyal mesafemizi korumaya özen gösterelim. Temizlik kurallarını ihmal etmeyelim. Koronavirüs alacağımız tedbirlerden güçlü değil. Kendi sağlığımız ve sevdiklerimiz için biraz daha gayret edelim ve inşallah bu salgından biran önce kurtulalım” ifadelerini kullandı.

Memnuniyet motivasyonumuzu arttırıyor

Başkan Ekrem Yüce, temel atma programının ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni yüzüne kavuşturulan caddelerde incelemelerde bulundu. Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu ve Ak Parti Ferizli İlçe Başkanı Muhsin Zurnacı ile esnafları ziyaret eden Başkan Yüce, hayırlı işler diledi. Yüce, “İlçemizin ana caddelerinin ilçemize, hemşehrilerimize ve bölge esnafımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Modern bir görünüme kavuşan caddelerimiz inşallah uzun yıllar güzelliğini koruyacak ve vatandaşlarımızın rahat ve konforlu ulaşımlarına imkan sunacak. Memnuniyetleriyle motivasyonumuzu arttıran, çalışma azmimizi perçinleyen tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.