ATATÜRK FERİZLİ’DE SAYGIYLA YÂD EDİLDİ

Ferizli’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 82. yılında saygıyla yâd edildi.

82. Yıl anma etkinlikleri Ferizli Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü ve Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu’nun çelenkleri sunmasıyla başladı. Çelenklerin sunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu. Saat 09.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde 2 dakika saygı duruşunda bulunularak bayraklar yarıya çekildi.

Ferizli’de sabahın erken saatlerinde başlayan yoğun yağmur, Ferizlili vatandaşların Ata’sına olan özlem ve sevgisine mani olmadı. Oldukları yerde saygı duruşuna katılan vatandaşlar ıslanma pahasına da olsa Ata’sına olan özlem ve sevgisini bir kez daha gösterdiler.  

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu yılki etkinlikler kısıtlı sayıda katılımla, sosyal mesafeli ve maskeli olarak gerçekleştirildi.

Ferizli’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenine Ferizli İlçe Kaymakamı Bahattin Alp Arlanköylü, Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, ilçe protokolü, daire amirleri, siyasi parti ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve STK temsilcileri katıldı.