EĞİTİM BİR-SEN FERİZLİ’DE DÜNYADAKİ SON GELİŞMELER KONULU PROGRAM DÜZENLEDİ

Programın selamlama koşuşmasını yapan Eğitim Bir-sen Sakarya 1 Nolu Şube Başkanı Murat Mengen, ‘’Memur-sen olarak 16 Nisan'ın 'Evet ‘çisiyiz. Çünkü biz ülkemizde antidemokratik süreçler yaşansın istemiyoruz. Biz, bu ülkede koalisyon pazarlıklarıyla, istikrarsızlıklarla yoğrulan bir görüntü istemiyoruz. Ülke büyüsün ve yürüsün istiyoruz,’’ dedi.

Programda balkan ülkelerine değinen Prof. Dr. Mustafa İsen, ‘’15 Temmuz’da hain bir darbe kalkışması oldu. Birlik ve beraberlik içerisinde o hainlere fırsat vermedik. Batıda balkanlar üzerinde oynanan siyasi oyunlar var. 16 Nisanda iyi bir sonuç çıkmazsa balkanlarda oynan oyunların aynısı ülkemiz içinde oynanacak. Türkiye güçlü bir devlettir. İnşallah zalimlere bu fırsatı vermeyeceğiz. 16 Nisan referandumundan sonra daha da güçlenerek zalimlere korku, mazlumlara ümit olacağız,’’ şeklinde konuştu.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise ifadelerinde, ‘’önümüzdeki referandum oylaması ülkemizin bekası için çok önemli bir hale geldi. Güçlü bir evetle birlikte ülkemizin önü açılacaktır. İki dönemdir belediye başkanlığı görevini yürütüyorum. Yapmış olduğumuz hizmetler ortadadır. Halkımız için daha da refah ve yaşanılabilir bir ilçe için çalışıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi hizmetlerimizin daha etkin ve hızlı olmasını sağlayacak,’’ dedi.