ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2018 yılının son meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında gerçekleşen Aralık Ayı Meclis toplantısı Saat: 10.30’da başladı.

Tek maddeyle toplanılan Aralık meclisinde gündeme ilave edilmek istenen iki önemli madde MHP gurubu ve Ak Partili bazı meclis üyelerinin kararıyla oyçokluğu ile veto edildi.

Bu maddelerin en önemlisi asfalt konusuydu. Ferizli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün yaptığı ölçümler neticesinde Ferizli’nin Gölkent ve Sinanoğlu mahallelerinin sokakları ile Osmanağa Çiftliği-Ağacık, Ağacık-Gölkent, Kusca-Bakırlı, Kusca-Ağacık, Bakırlı-Ceylandere, Thirağa-Abdürrezzak, Sarıahmetler-Nalköy aralarında bulunan mahalle yollarının yanı sıra 24 Mahallenin muhtelif sokaklarında 28 bin ton sıcak asfalta ihtiyaç olduğu belirlendi.

Belediyenin bu miktardaki asfaltı, ihale yoluyla yaptırması mümkün olmadığı anlaşıldığından, 1.200 ton 50/70 bitüm malzemenin temin edilerek, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile yapılacak protokol neticesinde bahse konu olan yollar için gerekli 28 bin ton sıcak asfaltın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması amaçlanıyor.

Yaklaşık maliyeti 2 milyon 500 bin TL tutan bitüm malzemenin TÜPRAŞ A.Ş den temin edilebilmesi için ve İller Bankası A.Ş den kredi kullanılması için meclis kararıyla gündeme alınması gerekiyordu.

Ancak maddenin gündeme alınması MHP gurubu ve Ak Partili bazı meclis üyelerinin ortak kararı neticesinde oy çokluğu ile reddedildi.

Diğer bir madde ise Ak Parti’den Belediye Başkanlığına aday adayı olan Naci Kıral’ın başkan yardımcılığı görevinden istifa etmesi üzerine boşalan yerine getirilen Ak Parti Sinanoğlu Meclis Üyesi Bahattin Sözer’in maaşının belirlenmesinin gündeme alınmasıydı.

Yazı İşleri Müdürlüğünün bu teklifi de aynı şekilde reddedildi.

Toplantıda tek madde görüşülüp karara bağlandı.

Aralık Ayı Meclis Toplantısı dilek ve temennilerin ardından sona erdi.