BAŞKANIMIZ GÜNDOĞDU'DAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Belediye Başkanımız İsmail Gündoğdu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkanımız Gündoğdu, mesajında, eğitimin artık sadece kalkınmanın ve gelişmenin temel unsuru değil, aynı zamanda bir milletin dünya üzerindeki yerini de tayin eden stratejik bir değer olduğunu belirtti.

Türkiye'nin gelişim, değişim ve kalkınmasını gerçekleştirip gelecekle ilgili hedeflerine ulaşmada eğitim ve öğretmenin görevinin çok büyük olduğunu vurgulayan Başkanımız Gündoğdu, şunları ifade etti:

"Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve en saygın mesleğidir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren, kutlu görevin yılmaz temsilcileridir.  Başta başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlere Allah'tan rahmet dilerim. Bizleri biz yapan, ülkemizin bugünlere ulaşmasında emeği geçip aramızda olmayan tüm öğretmenlerimizi şükranla anıyorum. Görevini büyük fedakarlıklarla sürdüren tüm öğretmenlerimizin de bu özel gününü kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum."