BELEDİYEMİZDEN KAMUOYUNA BİLGİLENDİRME

Kamuoyunda bazı velilerimizin ve öğrencilerimizin, Ferizli Belediyesi’nin geçen yıllarda olduğu gibi taşıma sistemi dışında kalan öğrencileri taşımayacağı konuşulmaktadır. Ferizli Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar, değerlendirmeler ve görüşmeler neticesinde öğrenci taşımacılığı yapmak için belirli usul ve kriterler aranmaktadır. Ta ki geçmişteki bu taşıma ile ilgili araçların gerekli donanıma ve yeterliliğe sahip olmadan taşındığı belediyemiz bünyesindeki araçlarımızın taşımaya elverişsiz olduğu bu araçlarla yetkisiz ve usulsüz iş yapıldığı emniyet ve jandarma tarafından zaman zaman ilgili tutanaklar tutulduğu anlaşılmıştır. Öğrencilerin güvenli bir şekilde taşınması için ilgili şartların oluşması yararlı olacaktır.

Öğrencilerimizin güvenliği en önemli önceliğimizdir. Belediyemizin araçlarının öğrenci taşımacılığına uygun olmadığı (M.E.B. Taşıma Yönetmeliğine göre) geçmişte taşıma işleminin yapılmasının bu yıl da devam etmesinin yanlış yapılan bir uygulamanın devamı niteliğinde olacağını belirtmek isteriz. Kaymakamlık, M.E.B ve Emniyet Birimleri ortak olarak yapılan görüşmeler neticesinde öğrencilerimizin taşınmasının ilgili yönetmelikler çerçevesinde, güvenliğin en üst düzeyde olması gerektiği görüşüne varılmıştır.

Ayrıca belediyemizin taşıma yaptığı yerlerde M.E.B. olarak taşıma ihalesine çıkılmış ve taşıma yapılmayan yer kalmamıştır. Sadece cezaevinden Rüveyde Güneş İlkokulu’na ve Sinanoğlu merkezindeki öğrencilerin taşınması kalmıştır. Orada da kaymakamlık ve belediyemiz olarak çözüm üreteceğiz. Taşınması gereken öğrencilerimiz MUTLAKA taşınmış olacaktır. Bu taşıma işi de taşımaya elverişli muayenesi ve sigortası olan, ferdi kaza sigortası olan ve taşıma için yetkilendirilmiş araçlar ile yapılacaktır.

Sonuç olarak öğrencilerimizin taşınması için maddi ve manevi olarak ilgili birimlere destek olacağımızı amaçlar, karalama kampanyası olanlara, doğru olmayan bilgi kirliliği oluşturan açıklamalara halkımızın itibar etmemelerini kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

İSMAİL GÜNDOĞDU

FERİZLİ BELEDİYE BAŞKANI