Ferizli’de Karate Sporcularına Madalyaları ve Diplomaları Verildi

İstanbul, Eskişehir, Bursa, Kocaeli, Gebze ve Sakarya kulüplerinin de katılmış olduğu iller arası Çanakkale Şehitlerini anma karate turnuvasında başarı elde eden sporcuların madalya töreni ilçe protokolü eşliğinde yapıldı. Aynı zamanda Beyaz kuşaktan sarı kuşağa terfi eden sporcularında diplomaları verildi.

Ferizli Karate spor kulübü tarafından hazırlanan törene Ferizli Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, milli eğitim yetkilileri ve velileri katıldı.

Sporcular toplamda 4’ü birincilik, 6’sı ikincilik 10’u üçüncülük 2’si de dördüncülük olmak üzere 22 madalya elde ettiler. Birincilik madalyasını İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, İkincilik madalyasını ise Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk takdim etti.

Kaymakam Hakan Yavuz Erdoğan, sporcularımızın başarısı bizleri fazlasıyla mutlu etti. Bu başarıda emeği geçen hocalarımızı, ailelerimizi, müdürlerimizi tebrik ediyorum. İnşallah bu başarılar artarak devam eder. İlçemiz adına güzel sonuçlar elde edilir. Biz de üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz, dedi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise sporun gençlerimizi hem bedensel hem de zihinsel olarak geliştirdiğine vurgu yaparak, gençlerimiz spor yaparak kötü alışkanlıklardan uzaklaşıyorlar. Belediye olarak sporun her türünü destekliyoruz. Çocuklarımızın başarısının artarak devam edeceğine inanıyorum. İlçemizde ki bu başarı diğer gençlerimize de örnek teşkil edecektir. Sporcularımızı tebrik eder başarılarının devamını dilerim, şeklinde konuştu.

Programın sonunda Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk sporculara hediye takdim etti.