Ferizli Belediyesi Fen İşleri’nden Basın Açıklaması

Belediyemiz temizlik işlerini daha önce “MNC Temizlik Akaryakıt Sağlık Hizmetleri” isimli firmaya ihale etmiş, bu sayede dışarıdan hizmet alım usulü ile ilçemizdeki temizlik işleri yürütülmekteydi.

Hükümetimizin çıkarmış olduğu, kamuoyunda taşeron yasası olarak bilinen yasa ile birlikte; belediyemiz bünyesinde alt firma kurarak taşeron personel bu firmada istihdam edilmeye başlandı. Bu sayede yasa ile beraber “MNC Temizlik Akaryakıt Sağlık Hizmetleri” firmasında çalışan personellerimizi kurmuş bulunduğumuz “Ferizli Belediyesi Temizlik İşleri Personel Çalıştırma Şirketi’de” istihdam ediyoruz. Belediyemiz bünyesinde kurmuş olduğumuz şirketin müdürlüğüne ise zaten daha önce “MNC Temizlik” şirketinde çalışan ve personel işlerini takip eden Osman Gündoğdu atanmıştır.

Kamuoyunda maalesef ki kurmuş olduğumuz şirketin müdürlüğüne başka bir ismi getirmişiz gibi bazı söylemler ile gereksiz algı oluşturulmaktadır.

İşin doğrusu ise; Belediyemiz bünyesinde kurulan şirketin müdürlüğüne yukarıda bahsettiğimiz gibi Osman Gündoğdu atanmıştır.

Kamuoyuna saygı ile arz ederim.

Naci Kıral
Fen İşlerinden Sorumlu Bşk. Yrd