FERİZLİ FİKRET-İSMET AKTEKİN ANADOLU LİSESİ MATEMATİK ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi tarafından geleneksel 3. Matematik Şenliği açıldı. 4 öğretmen eşliğinde öğrencilerin hazırladığı 25 proje sergilendi.

Açılışa Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, İlçe Jandarma Komutanı Zafer Aydoğan, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fevzi Mahmutoğlu, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Stantlar, protokol üyelerinin kurdele kesmesiyle ziyarete açıldı.

Matematiksel kavramları zihinlerde somutlaştırmak ve öğrencilere matematiğin hayatın içinde kopmaz bir yeri olduğunu kendi deneyimleriyle görmelerini sağlamak amacıyla şenliğin düzenlendiği belirtildi. Ayrıca çalışmalar ile matematiği öğrencilerin hayatında eğlenceli hale getirmek, matematiksel bilgileri materyallere aktarıp görsel bir görüntü oluşturmak, matematiksel oyunları görsellere dönüştürerek zevkli hale getirmek amaçlandığı kaydedildi. Bu sayede öğrencilere matematiğin aslında zor değil; eğlenceli ve hayatın her alanında olduğunun da gözler önüne serilmek istendiği bildirildi.

Açılışın ardından Başkan Soğuk, beraberindekiler ile Ferizli İsmet Aktekin Anadolu Lisesi öğrencilerinin, farklı matematik kurallarını ve formüllerini kullanarak hazırladıkları birbirinden ilginç tasarımların, sunumların bulunduğu stantları dolaştı. Stantlarda öğrencilerle konuşan Başkan Soğuk, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Şenlikte konuşan Başkan Soğuk “son yıllarda öğrencilerimiz öğrenmenin yanında artık kendi çabalarını, düşüncelerini ve kendi icatlarını ortaya koyuyorlar. Bu da hem onlara hem de bizlere mutluluk veriyor. Bu ülkemizin geleceği adına çok sevindirici bir durumdur. Okulumuzun idarecilerini, proje koordinatörünü, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizi bu birbirinden güzel ve başarılı çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum ve kutluyorum” dedi.