YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER

Ferizli İHH Temsilciliği, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında “Yetim Gülerse Dünya Güler” konulu konferans düzenledi. Şehit Hakan Bayram Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen programa; Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, İHH Sakarya Yetim Birimi Sorumlusu Abdurrahman Şafak, Ferizli İHH Temsilcisi Hasan Güler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, muhtarlar ve davetliler katıldı.

Program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Ardından programa konuşmacı olarak katılan Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, İHH faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. İHH insani yardım vakfının dünya üzerindeki yaptığı çalışmaları anlattı.

İHH Sakarya Yetim Birimi Sorumlusu Abdurrahman Şafak ise yetim nedir? Niçin yetimlere sahip çıkmalıyız? Hakkında konuştu. İHH insanı yardım vakfının yurt içinde ve yurt dışında yetimlere yönelik düzenlediği programları ve faaliyetleri anlattı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise “tarih boyunca milletimiz dinine, diline, milletine, ırkına bakmadan yardıma ihtiyacı olan milletlere ve insanlara yardım etmiş, onları sahiplenmiştir. Böyle necip bir milletin ferdi olmakla şeref duyuyorum. Yardımsever ve hamiyetperver Ferizli halkımız, dünyanın her neresinden olursa olsun yetimlere ve mazlumlara daima kucak açmışlardır. Onlara yardım elini uzatmışlardır. Son düzenlediğimiz yardım kampanyasında da Afrin’e 5 tır dolusu un yollamışlardır. Yardımseverlik yanlarını bir kez daha göstermişlerdir. Her hayırda yarışmışlar, ön saflarda yer almışlardır. Ferizli halkıyla gurur duyuyorum,” diye konuştu.