FERİZLİ BELEDİYESİ NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

Ferizli Belediyesi Nisan Ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk başkanlığında, saat: 10.30’da, Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın, muhtarlar ve vatandaşlar da katıldı.

Toplantıda ilk İHH Başkanı Sebahattin Aydın’a söz verildi. Aydın, Afrin Operasyonunda bölgeye en önce reaksiyon gösteren ilçemiz Ferizli oldu. En fazla katkıyı yapan ilçemiz yine Ferizli oldu. Bu takdire şayan yüce davranışınızdan dolayı sizleri ve tüm Ferizli halkını canı yürekten kutlarım, dedi.

Ardından Sebahattin Aydın, meclis üyelerine teşekkür belgelerini takdim etti. Ayrıca bölgeyi yerinde inceleyerek yardım başlatma kararı alan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’a bir plaket takdim etti. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise yaptığı güzel çalışmalardan dolayı Sebahattin Aydın’a teşekkür ederek kendilerine bir plaket takdim etti. Plaket takdiminin ardından Aydın salondan ayrıldı.

Daha sonra 7 gündem görüşülmek üzere kabul edildi.

Meclisin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’içerisinde bulunduğumuz mübarek üç ayların hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ederim. Kahraman Mehmetçiğimize başarılar dilerim,’’ dedi.

Ardından gündem dışı konuşmalara geçildi. Meclis üyeleri belirledikleri eksiklikleri ve bunlara ilişkin görüşlerini sayın başkana ilettiler. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk meclis üyelerinin tespit ettikleri eksiklikleri not aldı ve söz alan üyelerin görüşlerine açıklık getirdi. Akabinde meclis üyelerini son bir aylık çalışmalar hakkında bilgilendirdi.

Gündem dışı konuşmaların ardından 7 gündem görüşülerek karara bağlandı.

Denetim komisyonunun 2017 yılına ait gelir-gider, hesap, iş ve işlemlerine yönelik 45 gün boyunca hazırladıkları rapor meclise okundu ve bilgi verildi.

Yedinci madde olarak belediye mali hizmetler müdürlüğü tarafından hazırlanan 2017 faaliyet raporu görüşüldü. Ferizli Belediyesi 2017 yılı faaliyet raporu oylanarak kabul edildi (yeterli görülmüştür).

Meclisin sırası ile 3-4-5 ve 6. Maddelerinde; plan ve bütçe komisyon gurubu üyelerinin, imar komisyonu gurubu üyelerinin, Hukuk komisyonu gurubu ve daimi iki encümen seçiminin oylaması yapılarak komisyon üyeleri seçildi.