FERİZLİDEN SURİYEYE BİR TIR UN DAHA

Ferizli Belediyesi ve İHH Yardım Vakfı’nın başlattığı "Zulme Karşı Bir Elde Sen Ver" yardım kampanyasına Ferizli Halkının desteği sürüyor. Yardım kampanyası kapsamında Ferizli’den toplanan 1 tır un daha Suriye'ye gönderildi.

Ferizli halkı kampanyaya yoğun ilgi göstermiş, iki hafta önce 4 tır un Suriye’ye yollanmıştı. Halkın kampanyaya olan duyarlılığı devam etti. 1 tır un daha toplandı. 24 Mart Cumartesi günü dualarla Suriye’ye uğurlandı.

Uğurlama töreni Seyifler Mahallesinde yapıldı. Törene, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Sakarya İHH Şube Başkanı Sebahattin Aydın, Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, STK’lar, Hocalar ve vatandaşlar katıldı.

İHH Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın, ‘’Sakarya’dan şuana kadar Suriye’ye 21 tır un yollandı. 21 tırın 5’ini sadece Ferizli halkı karşıladı. Sayın Başkanımıza ve siz duyarlı Ferizli halkına kampanyamıza gösterdiğiniz yüksek hassasiyetinizden ötürü şükranlarımı sunuyorum. Ülkemize sığınamayan Suriyeli kardeşlerimize inşallah bu yardımlarınızı ulaştıracağız. Bu necip millete ne kadar teşekkür etsek azdır, dedi

İHH Sakarya Şube Başkanı Aydın’a teşekkür ederek sözlerine başlayan Başkan Soğuk, ‘’ heyetimizle yaklaşık bir buçuk ay önce bölgeyi gezmiştik. Aramızda böyle bir yardım yardım kampanyası başlatma kararı almıştık. Vatandaşlarımız kampanyaya rağbetlerini sürdürdüler. 1 tır unu daha bugün yolluyoruz. Belediye meclis üyelerimiz, muhtarlarımız ve sivil toplum kuruluş örgütü arkadaşlarımız ile bölgeyi, inşallah bir kez daha ziyaret edeceğiz. Allah yardımlarınızı kabul buyursun. Hepinizden Razı olsun. Bu gibi yardım kampanyalarımızı devam ettireceğiz,’’ diye konuştu.

Hocalar tarafından yapılan duaların ardından, Ferizli halkının katkılarıyla toplanan 1 tır un daha Suriye'ye gönderilmek üzere yola çıktı.