‘AFRİN ZAFERİ ANISINA’ ZEYTİN FİDANI DİKİLDİ

Bu yılki Orman Haftasında Sakarya Orman Müdürlüğü tarafından okullara birer adet Zeytin Fidanı verildi. Fidanlar Afrin Zaferinin Hatırasını yaşatmak ve Zeytin Dalı Harekâtında vatan için şehit olan evlatlarımızın aziz hatıraları anısına dikildi. Bu Zeytin fidanları Sakarya’daki tüm okullarda aynı anda dikildi.

Ferizli’de ki okullarda fidanlarını özenli bir biçimde diktiler. Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’ta Ferizli Recep Bey Teknik Lisesinin fidan dikim törenine katıldı.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘’Mehmetçiğimiz Afrin Zaferini kazandı. Dünyaya büyük bir nam saldı. Harekâtın başından buyana sivil hassasiyetine yüksek düzeyde riayet ederek tüm dünyaya insanlık dersi de vermiş oldu. “Afrin Zaferi anısına” diktiğimiz bu fidanlar büyüdükçe, öğrencilerimiz ve gelecek nesillerimiz bu şerefli harekâtı ve aziz şehitlerimizi unutmayacaklardır. Bu vesile ile tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, ailelerine sabırlar diliyorum, dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, ‘’zeytin ağacı uzun ömürlü, uzun yıllar meyve verir. Yüz yıllar yaşar. Öğrencilerimizde kendilerini uzun yıllar meyve verecek biçimde yetiştirmelidirler. Bu bakımdan yüzyıllarca anılacak Mehmetçiğin Afrin Zaferi’nin anısına zeytinin seçilmesi isabet olmuştur. Bütün öğrencilerimizin bu ağaca gözleri gibi bakacaklarına inanıyorum. Bu münasebetle aziz şehitlerimize Allah Rahmet Eylesin, ruhları şad olsun,’’ dedi.