FERİZLİDE AKILLI EVLER

Türk Telekom Sakarya Müdürlüğü Yetkililerince Ferizli’de devam eden FİBER alt yapısı ve GPON teknolojisi hakkında bir brifing düzenlendi. Ferizli Belediyesi hizmet binasında düzenlenen programda FİBER kablo, Fiberoptik internet ve GPON teknolojisine uygun aparatlar(araçlar-kablolar-prizler) görsel olarak müeahhitlere ve bina içi tesisatçılarına tanıtılarak; nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verildi.

Programa Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Sakarya Türk Telekom Yetkilileri, İş Adamları ve bina içi tesisatçılar katıldı.

GPON teknolojisini katılımcılara anlatan Yetkililer Ferizli’de bu teknolojinin alt yapısını her eve ulaştıracaklarını kaydettiler. Özellikle yeni yapılacak binaların bu sisteme uygun yapılmasının gerekliliği anlatılarak, binaların dışına kadar biz sistemi ulaştıracağız. İç kısım tesisatını da sizler kuracaksınız. Bu yüzden sistemi sizlere tanıtıyoruz,’’ denildi. Ayrıca sisteme uygun olmayan binaların da yapılacak birkaç çalışmanın ardından sisteme uygun hale getirilebileceği ifade edildi.

GPON sistemleri ile; Internet, TV ve telefon hizmetlerinde yüksek hız, yüksek kalite, kullanımda esneklik ve düşük fiyat unsurlarını bir araya getiren “Triple-Play” teknolojisini kullanıcıların hizmetine sunmaktadır. Triple Play olarak adlandırılan teknoloji, ev ve iş ortamlarında tek bir hat üzerinden, farklı karakteristiklere sahip iletişim yöntemlerinin gerçekleştirilmesine yarıyor. Bu sistemde internet erişiminin yanısıra TV yayını, video konferans, telefon, faks gibi her türlü iletim sorunsuz olarak kullanılabilecekler.

Programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Soğuk Ferizli’nin hızla geliştiğine dikkat çekerek, ‘’Ferizli’mizde inşaat sektörü olağan üstü patlama yaptı. Dolayısıyla ilçemizi en ücra köşesine kadar planlıyoruz. Hedefimiz planlı şehirleşme. İlçemizde 2. OSB ile 10 yıl içerisinde en az 20 bin konut ihtiyacımız olacak. Şuan antrenman evresinde olan müteahhitlerimize o zaman daha çok iş düşecek. İnşallah Ferizli’mizde bu teknoloji ile yeni bir dönem daha başlatıyoruz. Artık akıllı kentleşmeye doğru gidiyoruz. Siz müteahhitlerimize de bu konuda büyük sorumluluk düşüyor. Sitelerimizin bu teknolojiye uygun inşa edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hızla büyüyen ilçemiz bu sayede teknolojik anlamda da gelişecek. Cazibesine cazibe katacak. İlçemize hayırlı olsun. Hepinize şükranlarımı sunar, programda emeği geçenlere teşekkür ederim.’’ Dedi.

Programın son bölümünde yetkililer tarafından katılımcıların soruları yanıtlandı.