NURETTİN TAŞ VE EKİBİ GÖLKENT GÖLÜ KUŞ GÖZETLEME KULESİNİ İNCELEDİLER

Orman ve Su İşleri Sakarya Şube Müdürlüğünce 18 Ekim’de ihalesi yapılan Gölkent gölü projesinin ilk ayağı ‘kuş gözetleme kulesi ve yürüyüş yolları’ çalışmaları hızla devam ediyor. Süren çalışmaları incelemek için Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin TAŞ ve ekibi Ferizli’yi ziyaret ederek projeyi yerinde gördüler. 


Ferizli Gölkent Gölü’nde inşası süren Kuş Gözetleme Kulesi ve yürüyüş yolları projesi Cumartesi günü Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş ve ekibi tarafından ziyaret edildi. Ziyaretçiler projeyi çok beğendiklerini ifade ederek Ferizli ve Sakarya turizmini ülkeye ve dünyaya açacak çok güzel bir çalışma, dediler.

Nurettin Taş ve ekibine, İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, Sakarya Ticaret Borsası Başkanı Cevdet Mete ve Gölkent'li vatandaşlar eşlik ettiler.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin TAŞ ve beraberindeki heyete çalışmalar hakkında bilgi verdi. Göl’ün çevre düzenlemesinin ardından birinci etap kuş gözetleme kulesi çalışmasının devam ettiğini belirterek, ardından birkaç etap projeyle tamamlanıp Gölkent Gölü’nün turizm cenneti haline geleceğini söyledi.

İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ise, ‘’Gölkent gölümüz bu proje ile inşallah bir cazibe merkezine haline gelecek. Turizme önemli derecede değer katacak. İlçemize ve ilimize büyük katkısı olacak. Emeği geçenlere teşekkür ederim,’’ dedi.


Başkan Soğuk ziyaretin ardından proje tamamlandığında gölün güzel bir piknik ve mesire alanına kavuşacağını da kaydederek; “projemizin birinci etabını oluşturan kuş gözetleme kulesi çalışması bitme aşamasında. Diğer etapların da tamamlanmasıyla gölümüz ilçemize ve ilimize bir Abant havası katacak. Çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. 2018 için etap çalışmalarımız da devam ediyor. Bugün Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın Nurettin Taş ve ekibiyle 2018 yılı için gölümüze yapılacakları istişare ettik. Kuş gözetleme kulesi ve yürüyüş yolunun yanı sıra güzel piknik ve dinlenme alanı haline getirmeyi de hedefliyoruz. İnşallah Saklı Cennetimizi gün yüzüne çıkarıp en kısa zamanda halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz,’’ dedi.