OKULLARDA KARNE HEYECANI

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi ile birlikte tüm yurdumuzda olduğu gibi Ferizli’de ki okullarda da karne heyecanı yaşandı. Ferizli’de yaklaşık 4.350 öğrenci bugün karnelerini alarak yaz tatiline çıktı. İlk karne sevincini yaşayan birinci sınıf öğrencilerinin yaşadıkları heyecan ise görülmeye değerdi.

Bu yıl ki karne töreni, Ferizli Şehit Hacı Uzun İlköğretim okulunda düzenlendi. Öğrencilerin buradaki karne heyecanına Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, Ferizli Belediye Başkan Yardımcımız Zafer Kotan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Soner Yılmaz da ortak oldular. İlk karnesi alan birinci sınıf öğrencilerinin tören esnasında bir hayli heyecanlı olmaları ilgileri üzerlerine çekti.

Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü verdikleri emeklerinden dolayı öğretmenlere teşekkür ederek yaptığı konuşmasında, öğrencilere tatil boyunca iyi dinlenmelerini, arda kalan zamanlarda ise kitap okumalarını tavsiye ederek, aileleriyle beraber iyi tatiller diledi.

Ferizli Şehit Hacı Uzun İlköğretim Okulun’da karne veren Ferizli Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kotan, uzun ve yorucu bir eğitim öğretim yılı sonunda öğrencilerimizin iyi bir tatili hak ettiğini ifade ederek; yaz tatiline giren öğrencilere aileleriyle birlikte keyifli tatiller, mezun olan öğrencilere de bundan sonraki hayatlarında başarılı olmalarını dileyerek, emek sarf ederek bugünlere gelmelerini sağlayan öğretmenlere teşekkür etti.