Ferizli OSB'ye Yeni Yatırımcılar Kazandırıyoruz

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Sinanoğlu Mahalle Muhtarı ve Ferizli Muhtarlar Derneği Başkanı Yaşar Bakırtaş, Doğancı Mahalle Muhtarı Şaban Akagündüz, ve Abdurrezzak Mahalle Muhtarı Haluk Onay ile birlikte, İstanbul Dudullu OSB’de bulunan Umur Kağıt Fabrikası’nda yerinde incelemelerde bulundular. 


Türkiye’nin en büyük kağıt fabrikalarından olan ve Ferizli’ye yatırım yapmayı planlayan, aynı zamanda Avrupa’ya kağıt ihracatıyla bilinen Umur Kağıt işleme fabrikalarının sahibi Ali Umur ile bir görüşme gerçekleştirdiler.

Başkan Soğuk konu ile ilgili yaptığı açıklamasında “ ilçemize yeni yapılacak olan her fabrika aynı zamanda ilimize de kazandırılmış bir değerdir. Biz bu değerleri ilçemize çekmek için gece gündüz çalışıyoruz. İlçemize katma değer sağlayacak  projelerin peşinden koşuyoruz.  Bu çalışmalarımızın karşılığını ise alıyoruz.

Bugün muhtarlarımız ile birlikte ilçemize yatırım yapmayı planlayan Umur Kağıt Fabrikası’nda incelemelerde bulunduk. Böyle bir fabrikanın ilçemizde bulunması gerek iş gücü gerekse ilçemize ve ilimize ekonomik anlamda büyük katma değer sağlayacağını düşünüyoruz. Kendilerini ilçemize davet ettik. İlçemiz her anlamda geliştiği gibi Organize Sanayi Alanında gelişmekte ve yeni yatırımcılar tarafından bir cazibe merkezi olarak görülmektedir.  Bizler de ilçemizin bu potansiyelini yeni yatırımcılara aktarmak için sürekli çalışıyoruz. 

Umur Kağıt Fabrikasının sahibi Ali Umur’a bizi davetleri ve sıcak karşılaması için teşekkür ediyorum” dedi.

Görüşmenin ardından Fabrika sahibi Ali Umur Başkan Soğuk’a hediye takdim etti.