PERVİN TÖRE FERİZLİ’YE ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Ferizli’ye ziyaret gerçekleştirdi. Belediyeyi ziyaret eden Töre, burada Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile görüştü. Ardından Başkan Soğuk ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinçle ile birlikte ilçede ki okulları gezdi.


 

Makam ziyaretinin ardından Başkan Soğuk yaptığı açıklamada, ‘bugün İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin töre ile ilçemizdeki eğitim kalitesini daha üst seviyelere taşımak için yaptığımız ön proje okul çalışmaları hakkında görüştük. Birlikte okullarımızı ziyaret ettik ve kendisine projenin detaylarını yerinde anlattık. Uzun zamandır peşinde koştuğumuz meydan, otopark ve okullar projesi için ortak mutabakat sağladık. Niyetimiz, Ferizli’ye yakışır, sıfır, kampüslü bir meslek lisesi kazandırmak. Proje ile mevcut Şehit Hacı Uzun ilköğretim ve ortaokulumuzu şuan ki meslek lisemizin olduğu yere taşımak istiyoruz. Yerine de bir meydan ve otopark projesi düşünüyoruz. Bu sayede ilçemize nefes aldırmayı, vatandaşlarımızı ve şehrin trafiğini rahatlatmayı hedefliyoruz. Proje için belirlediğimiz birkaç alternatif noktamız var. En uygun olan yere modern atölyeleri, seçeneği bol olan ve spor kompleksi ile tam teşekküllü yeni bir meslek lisesi yapmayı amaçlıyoruz. 2018 yatırımlarına dâhil edilmesi için teklif edeceğiz. Süratle çalışmalarını sürdürdüğümüz projeyi 2020 yılına kadar tamamlamayı hedefliyoruz,’’ ifadelerine yer verdi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, belediyedeki ziyaretinin ardından, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve İlçe Milli eğitim Müdürü Şükrü Sevinç ile birlikte okulları ziyaret etti. Töre öğretmenlerle yakından ilgilenerek, ‘’geçmiş öğretmenler gününüzü tebrik ederim’’ dedi. Meydan ve okullar projesine değinen Töre, ‘’iyi düşünülmüş, çok güzel, Ferizli’nin eğitimde ki kalitesini arttıracak bir proje. Başkanla proje hakkında konuştuk ve ortak görüş sağladık. Biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Birlikte çalışıp projeyi destekleyeceğiz,’’ dedi.

Öğretmenlerle istişarelerde de bulunan Töre, ‘’öğretmenliğe ilk başladığım yıllarla bugün arasında çok büyük fark var. 2002 yılı itibariyle eğitimde reform sağlandı. Bugün devletimizin eğitime ayırmış olduğu bütçe, tüm bakanlıklardan daha fazla. Başarı için ekip ve takım ruhu çok önemli. Sizlerden ricam bu ruh ile çalışın, mesleğinizi sevin, haz alın,’’ dedi.