BAŞKAN SOĞUK ÖĞRETMENLERİN GÜNÜNÜ TEBRİK ETTİ

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçede ki tüm okulları gezdi ve öğretmenlere çiçek verdi. Çocuklarımızı şiddet içeren ve psikolojisini bozan her tür ortamdan uzak tutmalıyız, dedi.

Ziyaret ettiği okullarda öğretmenlere özel ilgi gösteren Başkan Soğuk öğretmenlerin bu özel gününü tebrik etti. Öğretmenlerin taleplerini de dinleyen Başkan Soğuk kendisine yöneltilen soruları da cevaplandırdı.

 

Öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurgulayan Başkan Soğuk, ‘’ Hz. Ali (r.a.) ‘’Bana bir harf öğretinin kırk yıl kölesi olurum’’ sözüyle, öğretmenliğin çok anlamlı bir meslek olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Soğuk, ‘’Öğretmenlerimiz sadece bugün değil her gün hatırlanması gereken önemli insanlardır. Bugüne özel değil, daha sık bir araya gelmeliyiz,’’ dedi.

 

Başkan Soğuk çocukların Sosyal Medya’da çok zaman geçirdiğini, kendilerine zarar veren ortamlarda gezindiklerini, şiddet içeren oyunlarla beyinlerinin zehirlendiğinin altını çizdi ve ‘’Cep Telefonları çok küçük yaşlarda çocukların ellerine veriliyor. Maalesef bu toplumumuzun ortak bir yarasıdır. Bu yanlışlığı ortadan kaldırmak için hep birlikte çalışmalar yapalım ve programlar düzenleyelim. Bu konuda tüm okul aile birliklerimize de çok iş düşmektedir. Öğrencilerle veliler arasında köprü oluşturup konunun hassasiyeti üzerinde diyalog sağlamalıdırlar. Zararı ortadan kaldırmak için elimizden geleni yapalım. Velilerimizi de bu konuda bilinçlendirelim. Çocuklarımızın nelerle ilgilendiğini takip etmeliyiz,’’ dedi.

 

Rusya’da geliştirilen ve sosyal medya üzerinden yayılan Mavi Balina oyununa da dikkat çeken Başkan Soğuk, oyun nedeniyle dünya genelinde 100’den fazla çocuğun intihar ettiğine değindi ve ’’maalesef bunun son örneğini ülkemizde de yaşadık. Burada okul aile birliklerimize, ailelerimize ve siz öğretmenlerimize de çok iş düşüyor. Devletimizde bu konuda gerekeni zaten yapıyor. Gençlerimizin psikolojisinin bozulup kurban edilmesine izin vermemeliyiz. İnternet başında geçirdikleri zamana kısıtlama uygulamalıyız.’’ dedi.