GÖLKENT GÖLÜ KUŞ GÖZETLEME KULESİ VE YÜRÜYÜŞ YOLLARI PROJESİNE İLK KAZMA VURULDU

18 Ekim’de Orman ve Su İşleri Sakarya Şube Müdürlüğünce ihalesi yapılan Gölkent gölü projesinin ilk ayağı olan ‘kuş gözetleme kulesi ve yürüyüş yolları’ projesi için ilk kazma vuruldu ve hafriyat çalışmalarına başlandı.
 

Yıllardır gölgede bırakılan Ferizli Gölkent Mahallesinin doğal güzelliklerinden Gölkent Gölü, artık yeni kimliğine kavuşuyor. 18 Ekimde Orman ve Su İşleri Sakarya Şube müdürlüğünce projenin birinci ayağını oluşturan kuş gözetleme kulesi ve yürüyüş yolları projesi, ihalesinin yapılmasının ardından yer teslimi de tamamlandı. İhaleyi alan ADA TÜREV inşaat firması bölgede hafriyat çalışmalarına başladı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ‘uzun zamandır uğraş verdiğimiz Gölkent Gölümüzü artık gün yüzüne çıkıyoruz. Besmeleyi çektik ve 9 Kasım itibariyle projemizin birinci etabı için ilk kazma vuruldu. Proje öncelikle ilçemize, ilimize ve ülkemize hayırlı olsun. İlk ayağı 45 gün içerisinde bitirilecek. 2018 yılı içinde ikinci etap çalışmalarımız süratle devam etmektedir. İnanıyoruz ki belirli periyotlar halinde diğer etapları da tamamlayıp 3-4 sene içerisinde gölümüzün tüm çevresini kuş gözetleme evi, yürüyüş yolları ve balık tutma rıhtımlarıyla donatıp, bir doğa harikası haline dönüştüreceğiz. Ülkemizin önemli cazibe merkezlerinden biri haline getireceğiz. Biraz geç olsa da verdiğimiz sözleri mutlaka yerine getiriyoruz. İlçemiz şuan dört beş koldan yürüttüğümüz çalışmalar nedeniyle şantiye sahasına dönüşmüştür. İnşallah bu çalışmalarda tamamlandığında ortaya modern bir Ferizli çıkacaktır. Amacımız ilçemizin, tarım, sanayi ve turizm potansiyellerini en üst seviyelere çıkarmak. Bunun içinde gece gündüz çalışıyoruz. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir Ferizli bırakmak için yoğun mesai harcıyoruz, dedi.