FERİZLİ'DE 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikalinin 79. Yılında tüm yurtta olduğu gibi Ferizli’de de saygı, özlem ve minnetle yâd edildi. 

Ferizli Kaymakamlığı ve Ferizli Belediyesi tarafından Ferizli Hükümet Konağı önündeki Atatürk Büstüne çelenk konulmasıyla başlayan Atatürk’ü anma programı, saatler 9.05’i gösterdiğinde sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşuyla devam etti. Ardından İstiklal Marşı okundu ve bayraklar yarıya indirildi. Sokaktaki vatandaşlarda oldukları yerde durarak saygı duruşuna eşlik ettiler.


Ferizli’de Atatürk’ü anma programı Halit Narin İlköğretim Okulu konferans salonunda düzenlenen programla devam etti. Ferizli İsmet Aktekin Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan ve Saat 9.30’da başlayan programa; Ferizli Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, protokol üyeleri, Siyasi Parti Temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK’lar, daire amirleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi Müdürü Ali Harbi, günün anlam ve önemini belirten güzel bir konuşma yaptı. Program öğrenciler tarafından okunan şiirlerle devam etti. Sunulan video gösteriminin ardından Atatürk oratoryosu ile devam eden programın son bölümünde, ilçe protokolü tarafından 10 Kasım konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi.