FERİZLİDE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın kutlama etkinlikleri, Ferizli Hükümet Konağı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile 28 ekimde başladı.  

 28 Ekim Cumartesi Saat: 13.00’te düzenlenen törene; İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Jandarma Komutanı Zafer Aydoğdu, Emniyet Amiri Murat Köksal, Milli Eğitim Müdürü Şükrü Sevinç, Askeri ve Mülki Erkan, Sivil Toplum Kuruluşları ve Siyasi Parti Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, Öğrenciler ve Öğretmenler katıldı. Atatürk Büstüne çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşının okuması ile tören sona erdi.

29 ekim sabahı saat 09.30’da Ferizli İlçe Kaymakamlığında tebriklerin kabulü ile başlayan program, saat 10.00’da Ferizli Fikret İsmet Aktekin Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen programla devam etti.

İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan ve Belediye Başkanı Ahmet başta olmak üzere tüm ilçe protokolünün eksiksiz katıldığı 29 Ekim Kutlamalarına, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, STK’lar, Askeri ve Mülki erkân, daire amirleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Günün Anlam ve önemine ilişkin konuşmayı İlçe Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan Yaptı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları öğrencilerin 29 Ekim temalı şiirlerini okuması ile devam etti. 29 Ekim Haftası kapsamında düzenlenen çeşitli yarışma dallarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödüllerinin takdiminin ardından Ferizli Belediyesi ikram çeşmesinden vatandaşlara sahlep dağıtılması ile program sona erdi.